Супермаркет майбутнього!
ТОВ «Книжковий ринок»
рус     укр
(044) 3511206
Статті

18.03.2009
Московський проспект вже фактично став золотою милею

Очевидно, що Петрівка є найбільш насиченим торгово-розважальними центрами районом Києва. Однак кількість комерційної нерухомості, представленої в цьому районі, не є межею, тому у інвесторів вже сьогодні визрівають плани будівництва ТЦ і ТРЦ на придатних під забудову територіях Петрівки. Так, незабаром планується початок будівництва великого торговельно-розважального центру «Петрівка», який буде розташований на місці господарського і частини книжкового ринку. Про перспективи розвитку району та реалізації проекту ТРЦ нам вдалося поспілкуватися з директором ТОВ «Книжковий ринок» Віталій Правдивий.

Віталій Михайлович, що Ви можете сказати про насиченості Петрівки об'єктами комерційної нерухомості? На даний момент на Петрівці, крім ринків, досить багато комерційних об'єктів, зокрема торгових центрів нового формату - «Альта-Центр», «Городок», «Макрос» та інші, але я думаю, що їх кількість не гранично. Сьогодні ми маємо інформацію про те, що багато компаній вже виношують плани будівництва в найближчому майбутньому торгових об'єктів в цьому районі.

Чи є ще на Петрівці вільні під забудову площі і як багато таких ділянок? На це запитання я не зможу дати відповідь як експерт, оскільки даними за всіма площами я не маю, але візуально видно, що деякі ділянки колишньої промислової зони поки що пустують. Це говорить про те, що концепція їх розвитку ще не сформована. Тому я впевнений - сьогодні інвесторові на Петрівці ще є куди вкладати кошти, звісно, якщо у нього є бажання розвивати свій бізнес в цьому районі. Зрозуміло, що в цьому випадку потрібно буде вирішувати питання з власниками вільних під забудову територій, але це вже інша проблема, а поки що я бачу тут досить перспективні ділянки під забудову, і зараз ще не анонсувало ведення на них будь-яких проектних робіт.

Чим привабливий цей район? В першу чергу, район Петрівки привабливий тим, що він розташований на досить потужною транспортної артерії Києва - Московському проспекті, не дуже віддалений від центру і добре розвинений в плані транспортної інфраструктури. А якщо найближчим часом відбудеться так званий прорив Оболонського проспекту на Новоконстантинівська вулицю і з'явиться можливість наземного транспортного з'єднання Петрівки з Подолом, то цей район стане ще більш унікальним в плані транспортного обладнання та привабливим для розвитку та будівництва комерційної нерухомості. Зараз же Петрівка цікава для девелоперів в тому плані, що тут формується величезна кількість великих торгових центрів, і всі ці об'єкти вже зараз створюють потужний синергетичний ефект, адже сьогодні уподобання киян вже направлено на те, щоб здійснювати всі покупки в єдиному торго-вом центрі, а Петрівка, як район, являє собою найбільший ТЦ. До того ж у майбутньому ці тенденції будуть тільки посилюватися.

Скажіть, а яке майбутнє ринку на Петрівці? Для того, щоб дати максимально правильний і точну відповідь на це питання, необхідно внести деяку ясність, адже справа в тому, що на сьогоднішній день на Петрівці існує декілька ринків: ринок «Солідарність плюс», продовольчий ринок «Колосок», речовий ринок «Петрівка» , «Книжковий ринок» і «Господарський ринок». Так от, з приводу розвитку та будівництва ТРЦ «Петрівка», який формується на базі книжкового ринку, необхідно відзначити, що в результаті його будівництва частина книжкового ринку і господарський ринок буде демонтовано. Однак хочу підкреслити, що ми передбачили всі варіанти розвитку і ніяких порушень прав підприємців при цьому не буде, оскільки всім їм уже на сьогоднішній день запропоновані нові комфортабельні місця для торгівлі тут же на Петрівці, а конкретно - на знову збудованому ринку, який буде організований за книжковими рядами. Більш того, підприємці вже про це знають і навіть обживають нові торгові місця. Сам же так званий «Старий книжковий ринок», розташований по вул. Вербова, в пляма забудови не попадає, тому буде продовжувати прекрасно функціонувати, сподіваюся, ще дуже довгі роки.

Отже, киянам немає сенсу турбуватися про те, що книжковий ринок буде припинилася? Так, занепокоєння мешканців міста нічим не обґрунтована, оскільки за матеріалами ескізного проекту видно, що книжковий ринок залишається на своєму колишньому місці. Як давно народилася ідея будівництва ТРЦ «Петрівка»? Яка запланована площа об'єкта та його поверховість? Сьогодні багато компаній працюють над вдосконаленням формату торгівлі, а ідея ТРЦ, як показує досвід, для Києва не нова. Ідею ми виношували давно, но вот до її реалізації приступили порівняно недавно - близько року тому. Зрозуміло, що у процесу реалізації такого масштабного проекту дуже багато етапів. Спочатку були об'єднані чотири земельні майданчики, потім приступили до проектування (уже виконана перша частина - ескізний проект), зараз ми вже визначилися з підрядником з проектування для стадії «Проект». Загалом, процес рухається. Самі розумієте, що спорудження такої «махина» - справа відповідальна, і необхідно дуже уважно і скрупульозно підходити до всіх етапах роботи. Що стосується технічних показників, то загальнобудівельні площа ТРЦ «Петрівка» становитиме 145 тис. м ², торгові площі планується розташувати на 80 тис. м ².

Згідно з попереднім проектом, буде три поверхи над землею і три під землею. У підземної частини ТРЦ запроектовані величезний паркінг (близько двох тисяч машиномісць) і гіпермаркет. Два перші поверхи будуть відведені під торгові площі, третій - під розважальну частину.

Зараз ви підійшли до етапу проектування. Скажіть, кому доручена реалізація цієї задачі, хто буде проектувальником? Постараюсь коректно відповісти на це питання. У зв'язку з тим, що договір на проектування ще не підписаний, мені б зараз ще не хотілося афішувати проектувальника. Якби наша розмова відбувся після підписання договору, то це була б уже відкрита інформація, і я б її з задоволенням надав, а поки що, думаю, що про це ще зарано говорити. Можу повідомити лише одне - наша команда при реалізації цього проекту керується таким критерієм - для реалізації всіх етапів будуть підбиратися найкращі фахівці зі світовим ім'ям, оскільки ми вважаємо, що цей факт буде впливати не тільки на якість проекту, але і на його капіталізацію. Архітектурну концепцію нам розробляли світові архітектори з Moor Architex, і ми сподіваємося, що проектування та підряд будуть вести імениті компанії.

Чи означає це, що про вітчизняних організаціях мови йти не буде? Чому ж?! Не можна сказати, що їхні послуги є неякісними або другосортні. Серед українських компаній є дуже солідні організації, здатні надати якісні послуги.

Скажіть, будь ласка, хто є інвестором і згодом девелопером цього проекту? Весь проект реалізується на базі нашого підприємства - ТОВ «Книжковий ринок». Сьогодні ми розраховуємо частину робіт виконувати за власні інвестиції, а частина - за рахунок кредитних коштів. Ми не плануємо залучати стороннього інвестора.


Якщо не секрет, в яку суму вам обійдеться будівництво ТРЦ «Петрівка»? Звичайно ж, це не секрет, однак це комерційна таємниця. Можу сказати лише одне, що в цьому питанні мова йде про десятки мільйонів євро.

Хто буде виступати в ролі підрядника? На даний момент нами розглядається дуже багато кандидатур підрядних організацій, однак ми ще не ухвалили конкретного рішення. Зараз ми розглядаємо й вітчизняні й німецькі, і польські компанії. Однак у питанні підбору команди є величезна кількість нюансів.

Якими критеріями будете користуватися при виборі підрядчика? В першу чергу, нам не хотілося б, щоб будь-яка компанія вчилася на нашому об'єкті. Для нас ТРЦ «Петрівка» є щільним проектом, і ми не можемо собі дозволити, щоб хтось на нас тренував свої навички в області будівництва. Тому основним критерієм для нас будуть реально існуючі та експлуатовані об'єкти в Києві, Європі та світі, зведені конкретної компанією. Те ж саме буде стосуватися й інших етапів підготовки.

Безсумнівно, це дуже важливо, тим більше, якщо враховувати, що «Петрівка» ризикує стати одним з найбільших ТРЦ не тільки в Києві, але і в Україні ... Ну, знаєте, якщо вірити пресі, то сьогодні вже заявляються більші за площею об'єкти, ніж наш. Так, приміром, якщо IKEA почне реалізовувати свої плани у нашій країні, то вони заявлять проект на 500 тис. м ². Наскільки мені відомо, ця транснаціональна компанія вже придбала собі земельну ділянку в Україні. Однак я не впевнений в достовірності цієї інформації. Як би там не було, я думаю, що 145 тис. м ² для ТРЦ це хоч і великий масштаб, але ще далеко не планка, і незабаром з'являться більш виразні за площею об'єкти.

Планується початок підготовчих та будівельних робіт, або на цю тему поки ще рано говорити? Вже є певний план, і ми поки що чітко йому дотримуємося. Так, відповідно до нього, початок підготовчих та будівельних робіт планується на осінь поточного року, адже в першу чергу необхідно виконати перекладку комунікацій, до того ж на території, відведеної під забудову, знаходяться об'єкти, що потребують демонтажу. Роботи в нас зараз дуже багато, ділянка досить складний у всіх відносинах, але я думаю, що ми не будемо вибивати з плану.

А коли планується здача об'єкта в експлуатацію? З моменту початку будівництва до його завершення у нас, відповідно до плану, два роки, тому, я думаю, що восени 2011 року ми проведемо урочисте відкриття і з радістю почнемо приймати наших перших відвідувачів.

На відвідувачів з яким достатком буде розрахований майбутній ТРЦ? При формуванні маркетингової концепції було прийнято рішення, що це буде торговий центр з демократичними цінами, розрахований на відвідувачів із середнім достатком.

Скажіть, будь ласка, не вдарить чи відкриття такого великого ТРЦ з транспортної логістики на Петрівці? Роботи в цьому плані ведуться паралельно. Сьогодні вже замовлено проект організації руху на цій ділянці.

Яке, на Вашу думку, майбутнє у району Петрівки? Виходячи з потенціалу району і того, що тут сьогодні знаходиться найбільше інформаційне поле, а також з огляду на той факт, що Петрівка вже представляє собою торговий центр Києва (весь Московський проспект перетворюється на якусь «Золоту милю»), можна зробити висновок, що цей район знаходиться на етапі формування комерційної нерухомості. Я думаю, що будь-яка територія на Петрівці, що зараз не забудована, може «вистрілити» з колосальним успіхом.


Что нового у застройщиков?
Что нового у застройщиков?
Расположение торговых мест
Расположение торговых мест
04073, м. Київ,
пр-т Московський, 10